Dětské plavání – jsou jako ryby ve vodě

Začněte brzy

Ne každý se cítí jako ryba ve vodě, ale každý si může užít benefity plavání. Je to jeden z nejméně zátěžových sportů a může se s ním začít dokonce ještě před tím, než se naučíme chodit.

Začněte plavat už s miminkem

Začít plavat můžete dokonce už s miminky, která jsou jen několik měsíců stará. Díky tomu, že devět měsíců se vyvíjela ve vodním prostředí, nemají ještě strach z vody a tím pádem je to velmi dobrý čas na to začít učit se plavat nebo jednoduše začít zvykat vaše dítě na vodu. Ve věku 2-3 let se může strach z vody objevit, ale dítě je v tomto věku většinou daleko více komunikativní a je tedy snadnější ho naučit plavat.

Trénink a rekreace

Pokud starší děti projeví zájem o pravidelné plavání, to se může uskutečnit bez přítomnosti rodičů, pod dohledem kvalifikovaných instruktorů.  Nicméně, vezmeme-li v potaz posilování imunitního systému, je důležité užívat si i rekreační plavání a zakořenit ve vašem dítěti zájem o zábavu ve vodě. Obvykle to není složité, protože děti mají přirozeně rády vodní aktivity, takže se vyplatí využít této inklinace a povzbudit je v pravidelných návštěvách bazénu.

Benefity plavání

Je dobré mít na paměti, že plavání je sport s nízkou zátěží, protože nepřetěžuje klouby dolních končetin jako běhání. Navíc zvyšuje celkovou fyzickou kondici a podporuje kardiovaskulární a dýchací systém. Zároveň je dobré pro otužování těla a má velký vliv na posilování imunity. Díky tomu, nachlazení nebo kašel nebudou tak strašné a pokud je chytnete, tak obvykle budou mít mírnější průběh. Vztlak vody zajištuje, že je pohyb ve vodě relaxační a pomáhá nám fyzicky se uvolnit.

Bazén v případě špatného počasí

Navíc je důležité si uvědomit, že plávání v bazénu je perfektní zbraní proti špatnému počasí a každý rodič může chytře využít tuto výhodu díky krytým bazénům a aqua parkům. Toto je jiná forma pohybu umožňující strávit společný čas a učení se plavání s maminkou nebo tatínkem je často krásná vzpomínka, kterou si s sebou neseme celý život.