Už naše babičky znaly sirup z černého bezu

Sirup z černého bezu

Moderní preparáty nepochází pouze z laboratoří a nejsou jen dílem chemiků. Člověk odjakživa pozoroval přírodu a bral si z ní to nejlepší pro podporu svého zdraví. Sambucus nigra neboli černý bez je jednou z rostlin, které jsou známy v lidové medicíně po staletí. Pro mnoho našich babiček se dětský sirup na podporu imunity a dýchacích cest rovnal sirupu z černého bezu.

Jak to funguje?

Hlavní benefity plodů černého bezu jsou odvozeny ze skutečnosti, že černý bez obsahuje polyfenoly, včetně antokyanů, které patří do skupiny flavonoidů a jsou přirozeným rostlinným barvivem. Mají antioxidační schopnosti, neutralizují volné radikály a podporují imunitní systém. Dnes máme fungování těchto mechanismů podloženo vědeckými studiemi, ale i lidová znalost, která je založena na pozorování, umisťuje sirup z plodů černého bezu velmi vysoko v hierarchii efektivních prostředků. Dodnes některé babičky zastávají názor, že nejlepší sirup pro děti na podporu imunity a dýchacích cest je sirupu z černého bezu.

Jak se připravoval?

Sklizeň květů nebo plodů černého bezu většinou probíhala v suché dny.  Sklízela se celá květenství, odstřihovala se a nesměla se porušit. Bylo důležité vybrat zralé a lesklé plody nebo květy, které ještě nezačaly opadávat. Poté se usušily na stinném místě a ty pak sloužily pro přípravu směsi určené na podporu imunitního systému u dětí.

Jak se to dělá dnes?

Časy se změnily a není vždy možné sbírat květy nebo plody černého bezu, obzvláště ve městech. To je důvod proč Sambucus Immuno Kids může být skvělým řešením jako sirup podporující imunitní systém dětí. Obsahuje garantované množství extraktu z černého bezu a tím splňuje všechny informace uvedené v příbalovém letáku. Vyplatí se mít ve své lékárničce něco, co už naše babičky považovaly za základ každé domácnosti.