Lékárna je vhodné místo, kde lze zakoupit ověřené produkty

Dva trendy

Existují dva protichůdné trendy k výrobkům prodávaných v lékárnách. Prvním je prodej léků a druhým je nabídka doplňků stravy, které napomáhají udržovat naši imunitu.

To mohou být přípravky na podporu imunitního systému, vitaminy nebo doplňky stravy, které do organismu dodávají nezbytné minerály a vitamíny – něco co si koupíme pro náš klid a pocit, že máme situaci pod kontrolou. Druhým trendem je přistupovat k celému farmaceutickému průmyslu jako ke ztělesnění zla a s tím odpovídající návrat ke kořenům a přírodě, který může být tak extrémní, že jakékoli moderní léky nebo doplňky stravy jsou zapovězeny. Takže dokonce pokud má dítě kašel, tak rodiče ani nenapadne koupit dětský sirup proti kašli.

Zdravý rozum

Nejlepším řešením, když dojde na téma zdraví a dobrého imunitního systému, je naslouchat zdravému rozumu. Ve skutečnosti největší vliv na prevenci infekcí má správné stravování a fyzická aktivita. Bitva je zpola vyhraná, když se zaměříme na zdravou a vyváženou stravu a navíc v obdobích se zvýšeným výskytem chřipky a nachlazení doplníme potraviny jako zázvor, česnek nebo kurkumu. Nicméně ani když budeme dodržovat nejpřísnější opatření, stále je možné, že se infekci nevyhneme. V případě infekce Vaše dítě bude určitě profitovat z ověřených dětských sirupů proti vlhkému kašli, pokud tedy povaha onemocnění není jiná a v tom případě je dobré poradit se s lékárníkem a vybrat jiný vhodný produkt.

Na co se zaměřit

Nicméně je potřeba mít na paměti, že ne všechny produkty jsou stejné. Je dobré vědět, na co se zaměřit při nákupu doplňků stravy založených na rostlinných složkách. Rostlinný extrakt je koncentrovaný přípravek získaný rozpuštěním rostlinného materiálu ve vodě nebo jiném rozpouštědle a jeho následným zkoncentrováním.  Výsledkem je, že získáme více terapeuticky aktivní sloučeniny v menším objemu. Standardizace určuje obsah aktivní látky s danou terapeutickou aktivitou. Díky tomu víme, kolik aktivní ingredience je v jedné dávce. Je důležité věnovat pozornost složení výrobku, protože skutečný obsah látek zaručuje účinnost produktu. Např. sirup z černého bezu pro děti by měl obsahovat správné množství extraktu.

Zkontrolujte si složení

Neméně důležité, obzvláště v případě doplňků stravy podávaných dětem, je složení výrobku. Měli byste se ujistit, že obsahuje pouze přírodní složky bez zvýrazňovačů chuti, konzervantů a cukrů. Dětské přípravky na podporu imunity se liší v mnoha aspektech.

Dobrý sirup pro děti na podporu imunity by měl být založený na standardizovaném extraktu a obsahovat pouze přírodní ingredience.